Creative Corner

S.no Student Name Class and Section Description Link
1 Sushrita Class-8 Drawing Competition-2017
2 Sritoma Class-7 Art By Sritoma
3 Sthitiprajna Class-8 Art By Sthitiprajna
4 Subhasmita Class-10 Art By Subhasmita
5 Sugyani Class 7 Art By Sugyani
6 Suman ku Ojha Class 6 Art By Suman
7 Sushrita Class-8 Art By Sushrita
8 Susrita Class 8 Art By Susrita
9 Swastik Panda Class-12 Art By Swastik
10 Sritoma Class-7 Drawing Competition-2017
11 Snigdha Bora Class-7 Drawing Competition-2017
12 Sneha Mohanty Class-4A Drawing Competition-2017
13 Sipra Class-05 Drawing Competition-2017
14 Sidharth Nayak Class-6 Drawing Competition-2017
15 Siddharth Class-6 Drawing Competition-2017
16 Shrutirupa Class-2 Drawing Competition-2017
17 Shruti Rupa Samal Class-2B Drawing Competition-2017
18 Shruti Mohanty Class-09 Drawing Competition-2017
19 Shaiba Class-10 Drawing Competition-2017
20 Shaiba Class-10 Drawing Competition-2017
21 Satyajit Class-8 Drawing Competition-2017
22 Satyajit Class-8 Drawing Competition-2017
23 Saswati Class-3 Drawing Competition-2017
24 Sarita Class-10 Drawing Competition-2017
25 Sanjivani Class-9 Drawing Competition-2017
26 Sanjivani Class-9 Drawing Competition-2017
27 Rohit Class-6 Drawing Competition-2017
28 Rishi Class-3 Drawing Competition-2017
29 Piyush Class-4 Drawing Competition-2017
30 Nibedita Sikdar Class-10 Drawing Competition-2017
31 Nibedita Class-10 Drawing Competition-2017
32 lopamudra Soren Class-7 Drawing Competetion-2017
33 Lopa Class-7 Drawing Competition-2017
34 jyotirmayee Hansdah Class-7 School Level Drawing Competition
35 Ishika Sahu Class-2 A Art by Ishika
36 Priyanka Devi Kisku VII -
37 Tanmaya Guria IV -
38 Ashma Parveen III -
39 Biswajit Mahanta VIII -
40 Bandita Dalai VII -
41 Rajat Sahu X -
42 Omm Prakash Dumuri I -
43 Anushka Panda VII -
44 Anup Kumar Marndi II -
45 Abhijit Patro VIII -
46 Susmita Mahato VI -
47 Suman Meher IX -
48 Pratiti Rout XI Science
49 - - School Level Painting Competition
50 - IV & V Drawing competitions